Za co możesz uzyskać odszkodowanie?

Odszkodowanie

Ubezpieczenie od wypadku czy innego przykrego wydarzenia to ważna kwestia. Daje nam zabezpieczenie na przyszłość. Jeżeli coś złego przydarzyło nam się z winny innej osoby czy instytucji też mamy możliwość dochodzenie swych praw. Nie każdy jednak wie, w jaki sposób wyegzekwować należne sobie pieniądze. Gdzie, zatem można uzyskać pomoc?

Najlepszym rozwiązaniem jest zgłoszenie się do kancelarii prawnej. Jej profesjonalny personel pomoże nam w wielu trudnych sytuacjach. Dokładnie wyłoży, co nam się należy. Wszystko w oparciu o indywidualną analizę. Warto też dowiedzieć się, jakie są najczęstsze powody egzekwowania odszkodowań.

Błędy w sztuce oraz pogorszenie stanu zdrowia

Co jakiś czas pojawiają się w mediach doniesienia o błędach lekarskich. Zamiast pomocy uzyskujemy coś całkiem przeciwnego. Pojawiają się błędne diagnozy lub zwyczajne zaniedbania i brak właściwego zbadania.

Mamy prawo wystąpić o odszkodowanie, jeżeli w ich wyniku pogorszy się stan naszego zdrowia. Szpitale, gabinety dentystyczne czy przychodnie są ubezpieczone od odpowiedzialności cywilnej – tłumaczy pan Paweł Zawadzki, prawnik ze Świdnicy.

Daje to możliwość wystąpienia do ubezpieczyciela o zadośćuczynienie. Jest to niestety skomplikowany proces. Tu z pomocą pojawia się kancelaria adwokacka. Pomoże nam wykazać winę szpitala czy innej placówki leczniczej. Jest to ważne, ponieważ tego typu placówki nie lubią przyznawać się do błędu.

Kolejnym przypadkiem jest uszczerbek na zdrowiu. Pojawia się w wyniku wypadku komunikacyjnego, wypadku na stanowisku pracy itp. W takiej sytuacji przysługują nam prawa, o których często nie wiemy. Po raz kolejny prawnik jest rozwiązaniem problemów. Dopomoże w oszacowaniu stopnia uszczerbku oraz wystąpi w naszym imieniu przed ubezpieczycielem.

Pieniądze z odszkodowania

Wypadki i ich skutki

Wielu z nas doznało stłuczek lub poważniejszych wypadków drogowych. Wyegzekwowanie należności z tytułu ubezpieczenie OC to nierzadko trudna sprawa. Na szczęście prawnicy zajmują się takimi problemami. Pomogą nam uzyskać pieniądze przyznawane jest za zniszczenie pojazdu. Kolejne koszty to holowanie i parkowanie zniszczonego samochodu.

Uzyskamy też pomoc odnośnie odszkodowania AC. Może się przecież zdarzyć, że auto zostanie ukradzione. Wypłaca się wtedy pieniądze z tego tytułu.

Odszkodowania powypadkowe to również ważna kwestia. Pokrywają koszty leczenia koniecznego na skutek wypadku. Jest to też zabezpieczenie w razie utraty dochodów. Pojawiają się też zadośćuczynienia w przypadku śmierci bliskiej osoby.

Każdą z tych spraw zajmuje się kancelaria prawna.

Rozwiązanie problemów

Wymienione powyżej problemy są trudne do rozwiązania. Nie zawsze wszak posiadamy odpowiednią wiedzę. Możemy nawet nie wiedzieć, jakie prawa nam przysługują. Sprawy o odszkodowania są wtedy dla nas bardzo nieprzyjemne. Dlatego też warto skorzystać z pomocy prawnika i innych pracowników kancelarii. Pomogą w rozmaitych sytuacjach, jak błędy lekarskie, wypadki itp. Za korzystną cenę uzyskamy należne nam pieniądze.

____

Konsultacja prawna – adw. Paweł Zawadzki.