Jak działa zdalna pomoc prawna?

pomoc prawna zdalnie

W trudnych czasach ogólnoświatowej pandemii, następuje wiele zmian we wszystkich dziedzinach związanych z życiem codziennym człowieka. Przedsiębiorcy starają się jednak utrzymać swoje biznesy i często potrzebują konsultacji prawnych w sprawie Tarczy Antykryzysowej. Obecnie, kiedy nie ma możliwości fizycznego spotkania się z prawnikiem w stacjonarnej siedzibie, prowadzone są konsultacje oraz porady prawne online.

Co wyróżnia zdalną pomoc prawną?

Jeśli chodzi o pomoc prawną online to jej zakres nie różni się niczym od tradycyjnej konsultacji stacjonarnej. Wynika to z tego, że prawnicy pracujący zdalnie mogą mieć elektroniczny dostęp do wszystkich dokumentów, które klient chce im przekazać, a więc wszystkie zagadnienia mogą być omawiane w ten sam sposób jak w przypadku spotkania w siedzibie firmy prawniczej. Oczywiście pomoc prawna online daje jeszcze więcej możliwości w stosunku do stacjonarnej, ponieważ w każdej chwili może dojść do konsultacji pomiędzy użytkownikami bez potrzeby oczekiwania i tracenia czasu na podróż do siedziby firmy.

Pomoc prawna online – zalety

Odnosząc się do pomocy prawnej wykonywanej online, warto wyróżnić kilka zalet, które sprawiają, że jest ona atrakcyjniejszą opcją aniżeli tradycyjne konsultacje. Do głównych zalet należy zaliczyć przede wszystkim: szybkość działania prawników, możliwość omówienia niemalże wszystkich zagadnień prawnych tak samo jak w przypadku konsultacji stacjonarnej, mniejsze koszty konsultacji ze względu na brak dojazdów, wygoda zarówno prawnika jak i interesanta. Warto też wspomnieć, że konsultacje online były dostępne jeszcze przed zmianami, które wywołała pandemia koronawirusa. Obecna sytuacja przyśpieszyła jednak rozwój tego typu oferowanych usług.

Jak wygląda pomoc prawna zdalnie?

Najczęściej pomoc prawna online wygląda bardzo podobnie jak większość tego typu usług, np. konsultacje lekarskie. Należy umówić się przez dedykowany portal na wizytę, wybierając odpowiadający termin oraz opłacając usługę. Następnie użytkownik dostaje powiadomienie o zarejestrowaniu wizyty oraz możliwym połączeniu w wybranym terminie. Ze względu na wygodę tego typu rozwiązania użytkownicy cenią sobie szybkość oraz łatwość rejestracji bez potrzeby wychodzenia z domu. Pomoc prawna online nie różni się niemalże niczym od pomocy prawnej udzielanej stacjonarnie, poza formą udzielania porad. Prawnicy najczęściej kontaktują się z użytkownikiem za pomocą telefonu komórkowego bądź komunikatora internetowego. Często też posługiwać mogą się mailami, na które mogą być wysyłane dokumenty potrzebne do rozpatrzenia sprawy.

prawo tarcza antykryzysowa

Twoja firma ma problemy wywołane przez pandemię koronawirusa? Jak najszybciej skorzystaj z pomocy prawnej Tarczy Antykryzysowej – adwokaci doradzą Ci, jak skorzystać z najnowszych udogodnień dla przedsiębiorców.

Czy warto zdecydować się na zdalną pomoc prawną?

Zdecydowanie warto wybierać zdalną pomoc prawną, zwłaszcza w przypadku konsultacji dot. Tarczy Antykryzysowej. Pomimo dużego przestoju w działalności firm, sprawy sądowe oraz spory pomiędzy firmami bądź ludźmi wciąż się pojawiają, a więc pomoc prawna może okazać się niezbędna – nawet w formie online. Ludzie przebywający w domach często uświadamiają sobie problemy, z którymi żyją przez wiele lat. Jest to najlepsza okazja, aby skontaktować się w wolnym czasie z prawnikiem online i omówić zagadnienia, które są trudne i wymagają rozwiązań prawnych.

Warto pamiętać, że pomoc prawna zdalnie jest całkowicie bezpieczna oraz prawnicy udzielający pomocy nie mają prawa udostępniać danych swoich klientów. Zdalna pomoc prawna online jest skutkiem szybko zmieniającego się świata. Usługi niemalże we wszystkich branżach przechodzą na pracę zdalną, a więc należy przyzwyczaić się do tego typu rozwiązań. Jest to jednak dobre zjawisko, ponieważ zdalne konsultacje pozwalają zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze.