Cechy dobrego adwokata

notariusz śląsk

Każdy z nas wolałby, żeby adwokat nie był mu potrzebny, ponieważ skorzystanie z jego usług wiąże się nie tylko ze stresującymi sytuacjami w sądzie, ale także wydatkami. Jednak, gdy już nie będziemy mieli wyjścia i sytuacja zmusi nas do wyboru obrońcy, powinniśmy wybrać adwokata, który będzie umieć efektywnie zawalczyć w naszej sprawie.

Gdzie znaleźć dobrego adwokata?

Każdy dobry adwokat jest polecany przez swoich byłych klientów, dlatego warto, jeżeli nie w internecie, to wśród przyjaciół popytać, czy słyszeli o kimś specjalizującym się w tym fachu. W ten sposób bardzo szybko znajdziemy dobrego obrońcę.

Instynkt rekina

Naprawdę dobry adwokat powinien mieć niezawodny instynkt, który w sprawny sposób wykorzysta przy naszej sprawie. Nie może bać się działania, jego celem powinno być wygranie za wszelką cenę, tak jak na prawdziwego rekina sal sądowych przystało. Pewnie zastanawiasz się, po czym rozpoznać taką osobę. Nic prostszego, tego typu ludzie nie są w stanie tak naprawdę uniknąć rozgłosu, jaki wywołują ich działania, dlatego prawdopodobnie ktoś z twoich znajomych słyszał o takim obrońcy od jednego z jego byłych i zadowolonych klientów.

Specjalizacja

 Podczas wyboru obrońcy powinniśmy patrzeć na specjalizację, ponieważ rzadko się zdarza, żeby ktoś podejmował się spraw z każdej możliwej dziedziny. Tutaj sprawdza się powiedzenie, że jak ktoś jest od wszystkiego, to jest do niczego. I rzeczywiście, adwokat, który bierze wszystkie sprawy bez przemyślenia, może odnotować na swoim koncie coraz więcej porażek. Z tego powodu wielu ludzi kieruje się przy dokonywaniu wyboru zakresem specjalizacji określonych przez prawnika.

Na szczęście nie trzeba od razu rezygnować z wybranej kancelarii adwokackiej, ponieważ możliwe, że któryś z kolegów po fachu naszego niedoszłego mecenasa, może okazać się idealnym człowiekiem do poprowadzenia naszej sprawy.

 Mimo wszystko przy rozpatrywaniu specjalizacji adwokatów warto wiedzieć, że każdy wartościowy prawnik ma jedną, bardzo ważną w tym zawodzie cechę. Jest sprytny, a to oznacza, że nawet jak zajmie się trochę inną sprawą niż zazwyczaj, to powinien mimo wszystko potrafić nas dobrze reprezentować. Jakim cudem? I waśnie tutaj wypada wyjaśnić, że owym sprytem jest nic innego jak umiejętność skutecznego odnajdowania odpowiednich informacji.

porady prawne pruszków

Kancelaria adwokacka w Koszalinie — Jacek Pracz

Doświadczenie

Wiadomo, że wchodząc do kancelarii, nikt z nas nie będzie żądał od adwokata życiorysu, jednak warto zdobyć informacje o jego doświadczeniu, chociażby z internetu. Nie jest to konieczne, ale na pewno przydatne tak jak przy rekrutacji do pracy. Warto wiedzieć jak bardzo ktoś się zna na tym, co robi, a jak wiadomo, praktyka czyni mistrza.

 Uważnie słucha każdego twojego słowa

Dobry obrońca uważnie słucha swojego klienta, tak aby nic mu nie umknęło i mógł wyłapać wszystkie drobiazgi i szczegóły mogące nam pomóc w przyszłości. Ważne jest tutaj, żebyśmy z nim współpracowali i dokładnie przedstawili problematyczne sytuacje, które zmusiły nas do stawienia się przed sądem. Taka postawa pozwoli mu szybciej i efektywniej poradzić sobie z naszą sprawą.

Idealna prezencja

Wygląd ma znaczenie, jednak nie chodzi tutaj o wzrost czy typ urody, ale sposób zachowania się. Obrońca znający się na swojej profesji będzie kulturalny i opanowany. Nie bez znaczenia są tutaj także zdolności oratorskie, które powinniśmy zauważyć już podczas pierwszej rozmowy z obrońcą. Trzeba pamiętać, że to właśnie zdolność do przemawiania i przekonywania w ten sposób innych ludzi potrafi zdziałać cuda na sali sądowej.