Adwokat, który przeprowadzi cię przez rozwód

kancelaria rozwód

Kiedy kolejna mediacja i próba porozumienia zawodzą, małżonkowie często postanawiają się rozwieść.

Jest to przełomowa decyzja i burzliwy czas dla obojga, przez co może dojść do nieuczciwych zagrywek z drugiej strony. Warto się przygotować do długiej i trudnej batalii w sądzie. Adwokat  zajmujący się rozwodami pomoże przejść ten etap w życiu.

Powody, dla których warto wynająć adwokata

Nawet jeśli pierwotnie ustaliliście wszystko między sobą, i tak warto skorzystać z usług profesjonalisty. Poniżej znajduje się kilka ważnych powodów.

Im szybciej się rozwiedziecie, tym lepiej

Praktycznie wszyscy rozwodnicy chcą jak najszybciej zamknąć etap małżeństwa. Oczywiście rolą adwokata nie jest przyspieszenie terminu procesu, ale sporządzenie pełnej dokumentacji sądowej. Dzięki temu zaoszczędzisz czas na uzupełnianie pism. Dodatkowo sędzia szybciej wyznaczy datę, jeśli ma do czynienia z profesjonalnym podejściem do sprawy.

Opieka nad dziećmi

W przypadku, kiedy łączą was dzieci, musicie ustalić sztywne ramy, wobec ich dalszego wspólnego wychowywania, miejsca stałego zamieszkania, wysokości i terminu płatności alimentów, odwiedzin drugiego rodzica i sposobu spędzania wakacji. Kwestii rodzicielskich jest dużo i nawet jeśli przed pierwszym spotkaniem w sądzie ustalicie wszystkie szczegóły, to warto mieć to zasądzone.

Adwokat  przy sprawie rozwodowej pomoże poprowadzić tę kwestię do końca, mając na względzie przede wszystkim twoje dobro i dobro twoich dzieci. Może się okazać, że druga strona po ogłoszeniu wyroku zmieni zdanie i zacznie uprzykrzać ci życie. Jeśli natomiast nie potraficie się wzajemnie porozumieć, rola adwokata, który wywalczy dogodne dla ciebie warunki, znacznie wzrasta.

Podział majątku

Kto może nadal mieszkać w Waszym domu, kto zabiera samochód, co zrobić z innymi inwestycjami. Im więcej materialnie Was łączy, tym precyzyjniej trzeba tę sprawę rozwiązać. Adwokat pomoże określić sytuację finansową i materialną danej strony i podpowie, co możesz realnie uzyskać i jak to zrobić.

Wsparcie

Podczas batalii sądowej warto mieć kogoś, kto ci pomoże, uspokoi i pozwoli skupić na tym, co ważne, ponieważ zazwyczaj rozwód to ten typ spraw, kiedy często dochodzą do głosu silne, trudne emocje, które nigdy nie są dobrym doradcą. Adwokat przy rozwodzie zapewnia wsparcie nie tylko merytoryczne, ale swoim podejściem może też dbać o dobrą atmosferę, zapewniającą konstruktywną współpracę. Z delikatnością poruszasz się wokół wrażliwych spraw osobistych, dotyczących dobra dzieci czy majątku.

przeprowadzenie rozwodu

Profesjonalizm

Zazwyczaj rozwodnicy nie znają się na prawie rodzinnym i nie są obyci w rozgrywkach sądowych. Doświadczony adwokat doskonale wie, jak poprowadzić twój rozwód, aby otrzymać to, czego pragniesz. Przykładem takich działań jest zasada prekluzji sądowej, która mówi, że wszystkie materiały dowodowe muszą zostać przedstawione w pierwszym piśmie procesowym. Jeśli się tego nie wie, to automatycznie obniżają się szanse na wygraną.

Przebieg procesu i ewentualna apelacja

To adwokat wie, jak przedstawić argumenty tak, jak jest to dla Ciebie korzystne, umiejętnie wyprowadzi kryzysową sytuację, przygotuje odpowiednie pytania i zada je świadkom w dogodnym czasie. Wszystko to po to, aby postawić cię, w jak najlepszym świetle. Dodatkowo zreasumuje ważne argumenty i należycie przedstawi Twoją sytuację w mowie końcowej.

Po ogłoszeniu wyroku obiektywnie oceni, czy warto składać apelację i przygotuje odpowiednie dokumenty, które zwiększą szansę twojego powodzenia. W przypadku nieopłacalności procesu odwoławczego poinformuje cię o tym, chroniąc cię przed przegraną i dodatkowymi kosztami.

Zmniejszenie udziału w rozprawach

Jeśli masz adwokata, to nie musisz się stawiać na każdej rozprawie, ponieważ on cię w tym wyręczy, godnie reprezentując. Osobiście będziesz zmuszony/a do stawienia się wyłącznie raz w celu złożenia zeznań. Jest to przydatne w sytuacji, kiedy spotkanie z drugą stroną napawa cię przerażeniem bądź pogłębieniem traumy. Jeśli nie masz za sobą dramatycznych przeżyć, to jednak warto stawiać się w sądzie regularnie, ponieważ tylko małżonkowie wiedzą, jak naprawdę wyglądało ich małżeństwo.

Rozwód to trudny i skomplikowany proces, w którym mało kto się orientuje. Z tego powodu warto skorzystać z pomocy adwokata, który pomoże ustalić w sądzie kilka ważnych dla ciebie kwestii w taki sposób, aby wyrok był dla Ciebie zadowalający. Wsparcie adwokata przy rozwodzie w Szczecinie to szansa spokojnie poprowadzonej rozprawy, podczas której twój interes i dobro rodziny stają na pierwszym miejscu.