Adwokat – kim jest, czym się zajmuje i kto może nim zostać?

adwokat

Adwokat to prawnik, który skończył studia prawnicze najwyższego stopnia. Ważna jest również ocena otrzymana z egzaminu państwowego. Musi być ona jak najwyższa, żebyśmy mieli szansę w przyszłości zostać adwokatem. Żeby zostać prawnikiem, a później adwokatem, potrzeba także zdobyć doświadczenie. Można takowe posiąść dzięki odbytym praktykom na przykład w jednej z kancelarii adwokackiej. Adwokat ma najszersze uprawnienia ze wszystkich prawników i może występować w każdej sprawie w sądach wszystkich instancji. Osoba aplikująca na stanowisko adwokata powinna mieć szeroką wiedzę na temat prawa i wszystkich jego gałęzi. Adwokat ma za zadanie działać na korzyść swoich klientów – bronić ich w sądzie, udzielać wszelakich porad prawnych.

Adwokat rozwodowy – czym różni się od ‘’zwykłego’’ adwokata?

Adwokat rozwodowy jest specjalistą od prawa rodzinnego oraz cywilnego. Owa specjalizacja jest ważna, ponieważ, gdy pracujemy we własnej kancelarii adwokackiej, klienci przychodzący do nas będą mieli do rozwiązania sprawy jedynie o tematyce rozwodu, alimentów czy podziału majątku. Adwokat rozwodowy różni się od „zwykłego” adwokata jedynie posiadaną specjalizacją. Nie skreśla to jednak adwokata rozwodowego z prowadzenia spraw z innych gałęzi prawa. Żeby zostać adwokatem rozwodowym, potrzeba odbyć aplikację w konkretnej kancelarii adwokackiej. Musi ona bowiem zajmować się prawem rodzinnym i sprawami rozwodowymi.

Kiedy i w jakich sprawach najbardziej mogą nam pomóc?

adwokat Adwokat bez konkretnej specjalizacji może nam pomóc tak naprawdę w każdej sprawie. Czasem wystarczy bowiem jedna porada prawna, żeby pomóc klientowi zrozumieć położenie w jakim się znajduje i co mu ewentualnie może grozić. Adwokat jest nam bardzo potrzebny, jeżeli popełniliśmy przestępstwo lub mamy jakikolwiek inny poważny problem na tle prawnym. Jako nasz obrońca sądowy, ma on obowiązek reprezentować nas w sądzie i pomagać nam przygotowywać się do odbywanych w sądzie spraw. Natomiast adwokat rozwodowy, specjalizujący się w sprawach o konkretnej tematyce bardzo nam pomoże, gdy mamy problem z podziałem majątku. Gdy podejmujemy decyzję o rozwodzie lub o tym, kto będzie sprawował opiekę nad dzieckiem – możemy zwrócić się do adwokata od rozwodów np. >> tego udzielającego porady prawne. Pomoże nam on rozwiązać wszystkie nasze prawne problemy.

Jak korzystać z pomocy adwokata/adwokata rozwodowego?

Żeby mieć stuprocentową pewność, że wybrany przez nas adwokat faktycznie pomoże nam rozwiązać wszystkie nasze aktualne problemy, musimy go odpowiednio wybrać. Warto poradzić się naszych znajomych, o których wiemy, że korzystali ostatnio z usług adwokatów rozwodowych. Jeżeli nie mamy w kręgu naszych znajomych nikogo takiego, warto zatem poszukać w Internecie, jacy adwokaci rozwodowi udzielają pomocy w naszym mieście i zwrócić się do nich. Opinie dawnych klientów powiedzą nam nieco więcej o pracy wybranych przez nas adwokatów rozwodowych.